Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna w Krakowie

Współcześnie od leczenia stomatologicznego oczekujemy nie tylko przywrócenia zdrowia zębów i jamy ustnej. Dzięki dynamicznemu rozwojowi materiałoznawstwa stomatologicznego i technologii wykorzystywanych we współczesnej protetyce stomatologicznej, możliwe jest dzisiaj nie tylko przywrócenie ale i wyraźna poprawa estetyki dolnego piętra twarzy. Celem leczenia, oprócz przywrócenia prawidłowych relacji żuchwy do szczęki, staje się dzisiaj także poprawa rysów twarzy, uzyskanie „młodszego” wyglądu i przywrócenie pięknego uśmiechu.

Nowoczesne uzupełnienia protetyczne wykonane z wykorzystaniem technologii pozwalających na całkowite wyeliminowanie metalu przy zachowaniu właściwej wytrzymałości mechanicznej są często trudne do odróżnienia od naturalnych zębów, nawet przez lekarza stomatologa.

Do korekty kształtu i koloru zębów współczesna stomatologia estetyczna stosuje:

  • licówki pełnoceramiczne
  • korony i mosty bez podbudowy metalowej
  • uzupełnienia typu „inlay”, „onlay”, „overlay” wykonane z estetycznych materiałów złożonych lub z ceramiki bez metalu

Możliwe jest rozjaśnienie zębów poprzez wykonanie zabiegu pełnej higienizacji czy wybielania zębów jedną z trzech znanych metod.

Przed wykonaniem ww. uzupełnień możliwe jest przygotowanie indywidualnej wizualizacji przyszłego kształtu czy wielkości zębów przy pomocy tzw. „wax-up” na gipsowych modelach własnych zębów Pacjenta. Pomaga to wyobrazić sobie przewidywany efekt leczenia.

Stomatologia estetyczna w Krakowie – serdecznie zapraszamy na zabiegi !