Leczenie kanałowe pod mikroskopem na jednej wizycie

Leczenie kanałowe pod mikroskopem na jednej wizycie

Leczenie kanałowe (endodontyczne) to leczenie korzenia/ korzeni zęba. Polega na lokalizacji, udrożnieniu, oczyszczeniu kanałów korzeniowych z bakterii i resztek organicznych. Kanały, przez które przechodzą naczynia i nerwy unerwiające ząb, muszą następnie zostać opracowane odpowiednimi narzędziami i poszerzone. Finalnie należy je szczelnie wypełnić materiałem wypełniającym. Całość leczenia to pracochłonna i bardzo precyzyjna procedura, która jednak jest możliwa do przeprowadzenia w czasie 1 wizyty.

LECZENIE KANAŁOWE POD MIKROSKOPEM W CZASIE 1 WIZYTY jest możliwe dzięki:

  • pracy pod kontrolą powiększenia jakie zapewnia mikroskop stomatologiczny,
  • nowoczesnemu sprzętowi i narzędziom zapewniającym bezpieczeństwo i przewidywalność wszystkich procedur, ale przede wszystkim dzięki umiejętnościom, wiedzy i doświadczeniu Lekarza

Oferta Specjalistycznego Centrum Stomatologii Zarzecze obejmuje:

  • leczenie kanałowe pierwotne (także w czasie 1 wizyty)
  • leczenie kanałowe powtórne, re- endo, re-endodoncja (także w czasie 1 wizyty)
  • leczenie kanałowe trudnych przypadków anatomicznych (zakrzywionych korzeni i kanałów korzeniowych, korzeni z zarośniętymi, niedrożnymi kanałami, itp.)
  • leczenie powikłań po leczeniu kanałowym w przeszłości (usuwanie złamanych narzędzi, zamykanie perforacji i pęknięć korzeni)

Większość leczeń przeprowadzana jest jednoseansowo. Nie zawsze jednak jest to możliwe. Nie zawsze także jest to bezpieczne, dlatego zawsze decyduje o tym Lekarz endodonta. Należy pamiętać że kluczowe znaczenie dla długoterminowego utrzymania wyleczonego zęba w jamie ustnej ma jego ODBUDOWA PO LECZENIU KANAŁOWYM. Odbudowa po leczeniu kanałowym polega na wzmocnieniu tkanek zęba specjalnym wkładem ( sztyftem) z włókna szklanego lub na odbudowie protetycznej ( wkład, korona, endokorona). Odbudowa zęba przeprowadzana jest podczas kolejnej wizyty i powinna mieć miejsce jak najszybciej po zakończonym leczeniu endodontycznym aby zminimalizować ryzyko biomechanicznego uszkodzenia pozbawionego naczyń i nerwów zęba leczonego kanałowo.

Zapraszamy bardzo serdecznie!